YouTube’un oyun hizmeti artık mobilde!

Popüler dijital içerik platformu YouTube, son zamanlarda tekrar gündemde yerini aldı. Getirdiği özellikler sayesinde kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan şirket, bu kez yeni bir özellikle karşımızda. YouTube, geçtiğimiz ay masaüstüne sunduğu oyun özelliğini bu kez mobil cihazlara getiriyor.

YouTube Playables hizmeti mobil sürümlere de geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan video platformlarından biri olan YouTube, geçtiğimiz kasım ayında hizmet yelpazesini genişletti. Bununla birlikte platform içinde oyun oynamayı mümkün kılan “Playables” hizmetini resmi bir şekilde kullanıma açtı.

Bu hizmet, kullanıcıların oyun deneyimi yaşaması için indirme işlemini gerek kalmadan oyun oynama imkânı sunuyor. Aylar önce duyurulan bu özelliğe geçtiğimiz günlerde masaüstünden erişim sağlanıyordu. Şimdi ise oyun özelliği Android, iOS ve Web sürümlerinde kullanımda.

Söz konusu özellik, farklı türlerdeki oyunlara yer vererek kullanıcılara geniş bir oyun seçeneği sağlıyor. Angry Birds’ten bulmaca oyunlarına, zekâ oyunlarından yarış oyunlarına kadar farklı kategorilerde oyun bulmak mümkün.

Tüm bunların yanı sıra YouTube Playables hizmetinin Premium kullanıcılarına özel bir avantaj sunduğunu da eklemek gerekiyor. Bu sayede Premium kullanıcılar, oyunları reklamsız ve kesintisiz bir şekilde oynayacak. Ayrıca oyunlar arasında geçiş yapma ve kişiselleştirme gibi özelliklere de sahip olacaklar.

Bu adım bir içerik platformunun oyun sektörüne ilk girişi değil. Bilindiği üzere Netflix de oyun dünyasına giriş yaptı. Ancak kullanıcıların ne kadarının bunu aktif bir şekilde kullandığı hakkında bir bilgi yok. YouTube da bu nedenle özelliği ilk olarak test edecek. Sonrasında ise net bir karara varacak.

Peki, siz YouTube oyun hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x