ASUS ROG Phone 8 Ultimate’in özellikleri sızdırıldı

ASUS, ROG Phone 8 serisinin yeni versiyonu üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Tayvanlı marka, bu yılın Nisan ayında ROG Phone 7 ve 7 Ultimate’ı piyasaya sürmüştü. Yakın zamanda, ASUS ROG Phone 8 serisinin Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirileceğini doğruladı. Şimdi ise, ROG Phone 8 Ultimate Çin’in 3C sertifikasyon web sitesinde tespit edildi. Daha önce Geekbench benchmark platformunda görülmüştü.

ASUS ROG Phone 8 Ultimate, 3C sertifikasyonunda ASUS_AI2401_A model numarasıyla listelendi. Bu, Geekbench listesiyle aynı. En son 3C sertifikasyonu, cihazın selefiyle aynı olan 65W hızlı şarj desteğine sahip olacağını ortaya koyuyor. Ayrıca, cihaz 5G bağlantısıyla da gelecek. Listeleme, başka herhangi bir bilgiyi açığa çıkarmıyor.

ASUS ROG Phone 8 Ultimate’in özellikleri sızdırıldı

Geekbench veritabanı, ROG Phone 8 Ultimate‘ın artık doğrulanan Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacağını gösterdi. 16GB RAM ile gelecek ve lansmanda daha fazla varyant bekleyebiliriz. Oyun odaklı akıllı telefon, kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemiyle gelecek. ROG Phone 8 Ultimate, Geekbench’in tek çekirdek ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 2.213 ve 7.048 puan alıyor.

ROG Phone 8 Ultimate hakkında geri kalan bilgiler ise henüz gizemini koruyor. Önümüzdeki haftalarda daha fazla detayın ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x